Články

Štěstí

Co to vlastně je? Čekáme na to celý život, jako by to bylo něco co příjde samo. Jako by to byl nějaký velký okamžik, kdy si řeknete: "Ano, právě dnes budu šťastná!" Jako třeba den svatby.

Je to jako, když marně hledáme v trávě čtyřlístek a on nikde a dokuď ho nenajdeme nedokážeme být šťastní? Čekáme, že do našeho života příjde osoba a ta nás udělá šťastným? Marně jsem se ptala sama sebe, co to vlastně je? Na co čekáme a proč nemůžeme být šťastní hned teď! Nebo můžeme?

Pravda je ta, že štěstí samo nepříjde a bohužel nepříjde ani, když do Vašeho života vstoupí nová osoba. Štěstí je něco, co máte v sobě a pokud to tam necítíte, tak ho nenajdete ani nikde jinde.

Hodně lidí, i já kdysi, jsem si myslela, že štěstí je něco co přichází zvenčí, že si to musím zasloužit. Možná to tak máme už vsugerováné z těch slavných hollywoodským filmů, co já vím. Nevím odkud máme takové představy o tom, co je to štěstí.

A jak teda vnímám štěstí já, ale první bych ho měla asi definovat. Štěstí někdo vnímá tak, když vyhraje loterii, nebo najde na zemi stokorunu. Já štěstí vnímám jako dlouhodobý pocit štěstí, vyrovnanost, spokojenost se životem a sama ze sebou, klid, vnitřní lásku, je toho mnoho, co toto slovo pro mě znamená. 

Pro mě je štěstí stav mysli. Pokud ho v sobě najdete, dokážete být šťastní každý den Vašeho života. Když se docílíte toho stavu, tak máte radost ze všeho. Jako třeba, když najdete místo čtyřlístku, ten obyčejní trojlístek a budete mít z toho stejnou radost. Teď si představte, že takto vnímáte celý svět, je to kouzelné, že? Když padá déšť, místo toho, že budete mít zkažený den, tak si lehnete, necháte vše utichnout a posloucháte, jak kapky deště dopadají na střechu. Jste vděční za každý den a vnímáte tu krásu života, je to zkrátka nádherné. Vše je krásné!